Iš fiziko dienoraščio...

Birželio 10. Išbandėm mažatriukšmį stiprintuvą. Kas 8 sekundės registruojami neaiškios kilmes impulsai.

Birželio 11. Išanalizavom trukdžių spektrą. Radom šaltinį. Tai Aerouosto navigacinis radaras.

Birželio 12. Testavome naujus kompiuterius. Furje ir Laplaso transformacijos skaičiuojasi puikiai. Quake'o nestabdo.

Birželio 13. Testavom monitorius. Po 3 minučių pasirodė nematytas bot'as. Bandėm nufragint trise. 7-oje minutėje galiausiai nudobėm. Atbėgo šefas.Buvo lakoniškas žodžiais ir ekspresyvus veiksmais. Skauda ausis. Liūdna.

Birželio 14. Ekranavom stiprintuvą. Ižeminom. Ižeminom viską ką tik įmanoma. Nepadėjo. Netgi spiritas. Su radaru reiketų kažką daryti.

Birželio 15. Galvojom. Litavom schema.

Birželio 18. Rytas. Įjungėm stiprintuvą. Slopinome radara naujaja schema. Nuslopinom, trukdžių nebeliko. Pietūs. Ant mūsų pastato bandė tupti pirmasis lėktuvas.Vakaras. Lėktuvai leidžiasi virtinėmis. Schema atjungėm.
Priimamajame laukia lakūnai. Stiprūs tokie vyrukai su gera reakcija. Apsauga mus apgynė. Nusiramino irgi ant mūsų.

Birželio 19-22. Širdingi pokalbiai VSD. Nakvynė ten pat.

Birželio 23. Atvažiavo kariškiai. Schemą paėmė. Labai gyrė. Gąsdino irgi nemažai. Prižadejom tylėti. Vakarop atvažiavo žurnalistas. Prigirdem spiritu ir paleidom į rūsį. Iš ten dar niekas greit neišeidavo. Klaidžios mažiausiai parą.

Birželio 26. Nuo ryto bandem įveikti Quake'o bot'a. Nesmagu būti patranku mėsa.. šefas iš pasitarimo grižo švytintis. Apie atleidimą net nebeužsimena.
Žurnalistas kažka šukauja, bet jo balsą patikimai slopina ventiliacijos ūžimas.

Birželio 27. Šefo nuotaika pakylėta. Mes poilsiaujam. Rezultatas triuškinantis. Analizavom nesėkmės priežastis. Vakaras. Ieškojom žurnalisto. Pasilikom naktinei pamainai. Radom. Mėtosi varžtais ir kitais skaudžiais daiktais. Juokiasi ir kažką rašinėja savo laptope. Pasirodo radijo ryšiu pasijungęs prie interneto. Pavydžiu.

Birželio 28. Deja, pas mus prasta reakcija. Rankos nespėja po klaviatūrą lakstyti. Surinkinėjom manipuliatorius valdomus smegenų biosrovėmis.

Birželio 29. Derinom manipuliatorius. Pasirodo reaguoja į pasamonės vaizdinius. Pas visus mėlynės. Sumažinom jautrumą. Padėjo.

Birželio 30. Manipuliatorius atjungėm. Nesportiška ir gresia atleidimu. Pritaikėme dirbti kenksmingomis sąlygomis. Patogu, greita. Lieka daugiau laiko kompiuteriams.

Liepos 3. Atejo direktorius. Manipuliatorius paėmė. Praše padaryti dar- Atominei elektrinei. Nesugebėjom. Ne tą rūkėm kurdami. Spirito taipogi 0. Šefas pakilime. Po korpusą sklando gandai apie nepažystamąjį vagianti maistą ir spiritą.

Liepos 4. Užejo Antanas. Buvęs bendradarbis, dabar sėkmingai bizniauja. Gyrėsi GPS'u. Chamas. Sukirtom iš jo džipo, kad GPS jam nepadės. Netiki.

Liepos 5.Ruošemes lažyboms. Džipo langus uždažėm. Antanas pasiruošęs. Juokiasi. Mes irgi pasiruoše. Radom kabelį naujai schemutei. Svarbu, kad pastotė atlaikytu.

Liepos 6. Pastotė atlaikė. Iki pietų. Džipas užstrigo Čepkelių raiste. Antanas nustebęs. Manė, kad Vilniaus centre važinėja. Mes patenkinti.

Liepos 7. Nebepatenkinti. Schemos nera. Prietaiso nėra. Užslėpto butelio taip pat nėra. Patalpos užantspauduotos.

Liepos 8-20. Sėdim Lukiškese. Intensyvus pasimatymu grafikas su VSD darbuotojais. Skaitome laikrašciuose apie praradusių orientaciją laivų ir lektuvų nuotykius.

Liepos 21. Matėme šefą. Kalba tyliai. Nervingas, trūkčioja vokas. Nori namo, pas mamą. Nieko neprisimena.

Liepos 22. Atvyko kariškiai. Labai gąsdino. Truputėlį gyrė. Siūlė darbą.Už tokius pinigus-ir dirbti?

Rugpjūtis. Buvom neteisūs. Reikejo sutikti. Dabar vėlu. Studijuojame kirvius ir pjūklus. Spiritas iš vietinės medienos bjaurus. Darbas juda lėtai. Reikia kažką daryti. Taip kad iš pašaknų ir šapai i šalis.

Rugsėjis. Padarėm. Sedim karceryje. Kalba, kad momentinis 5 hektarų miško iškirtimas matėsi iš už dvidešimties kilometrų. Kas nematė- tikrai girdėjo. Gaila, iranga taip pat sudegė. Konvojus šnairuoja ir klastingai muša per kepenis. Apmaudu. Kliudyti sargybos pastato ir pusės Kybartų nenorėjom. Liūdna. Laukiam VSD ir kariškių..