Purpurinės karvės juodais kostiumais.

Man patinka Seth Godin ir jo knygos. Iš “Purple Cow”:

“Something remarkable is worth talking about. Worth noticing. Exceptional. New. Interesting. It’s a Purple Cow. Boring stuff is invisible. It’s a brown cow.”

Šių metų Eurovizijai mes pakišome ne kiaulę, o karvę. Purpurinę. “LT United”. Apie kurią dar pusfinalio dalyvę verta kalbėti? Kuri iš penkių ABBA ar trijų ruslanų verta dėmesio?

“LT United” nepalieka abejingų – jais galima arba žavėtis, arba nekęsti. Komentarai po nacionalinės atrankos parodė, kiek daug yra ir vienų ir kitų. Geras ženklas. Mano mėgstamiausio tinklaraščio autorė Kathy Sierra cituoja Doną Normaną:

If someone doesn’t really hate your product, it’s mediocre.

Manau, kad produktas puikus. Geniali idėja ir puikus atlikimas (plačia prasme), su galingu energijos ir įtaigos užtaisu. Drąsiau už suomius ir subtiliau už islandę. Gali baisėtis šita „daina“, bet ar gali nustoti mintyse skandavęs “vote! vote! vote! for the winners!”?
Įdomu, kiek europiečių po pusfinalio pabudo su šia fraze galvose? Kiek jų finalo lauks tam, kad dar kartą pamatytų Arnoldo šokį?

Kaip čia neprisiminsi Gintaro Beresnevičiaus:

Bet kodėl? Kodėl priimame savęs kaip nevėkšlų įvaizdį? Kas jį mums primetė? Kol tokį valkiosimės iš paskos, dardėdami „Mes silpni“, „Mes nepatyrę“, „Mes kiškiai, miško nematę“, išties ims meška ir pasidės į lentyną ar lieps kur kampe grinapusę sukti, kol nukvaksim.

Meška mūsų nepažįsta, ir jos žlibumu galime pasinaudoti; mes esame jauni vilkai, ir jeigu suvoksime save kaip tokius, toje trobelėje mūsų padėtis bus kitokia;< ...>

Jauni vilkai jau įsisuko į senutės Europos-meškos trobelę. Neįsivaizduoju, koks bus rezultatas, bet esu optimistas: “LT United” yra puikus pasirinkimas tiems, kuriems pabodo klonų paradai ir barbių šou.

Nesvarbu, kaip viskas susiklostys po kelių valandų. Kurią vietą beužimtų lietuviai, jie iš tiesų jau laimėjo šią Euroviziją.
Juos atsimins, atsimins ilgam ir mėgdžios. Bet beždžioniautojas ir liks beždžionautoju…

[Atnaujinta 2006-05-21 1:02] Q.E.D.