Jei architektai dirbtų kaip web dizaineriai

Internete rasto tekstuko vertimas…

Labas,

prašau, suprojektuok ir pastatyk man namą. Nesu tikras, ko noriu, tad pasitikėsiu tavimi. Naujajame name turėtų būti nuo dviejų iki 45 miegamųjų. Pasirūpink, kad juos būtų galima lengvai pridėti ar pašalinti. Galutinai nuspręsiu ko noriu tada, kai parodysi man jau paruoštą projektą. Nepamiršk paskaičiuoti sąmatos kiekvienam variantui, kad galėčiau pasirinkti bet kurį.

Turėk omeny, kad pasirinktas namas turi kainuoti mažiau, nei tas, kuriame gyvenu. Būtinai pasirūpink, kad būtų ištaisyti visi dabartinio būsto trūkumai (virtuvės grindys vaikštant vibruoja, o sienos nepakankamai gerai izoliuotos).

Projektuodamas nepamiršk, kad norėčiau kuo mažesnių būsto išlaikymo kaštų. Tai reiškia, kad turi panaudoti brangesnes medžiagas: aliuminį, vinilą, kompozitinę apdailą. (Jei sumanysi nenaudoti aliuminio, būk pasirengęs detaliai paaiškinti tokio sprendimo priežastį).

Pasirūpink, kad namas būtų šiuolaikiškiausio dizaino, jam statyti būtų panaudotos naujausios medžiagos, nes aš noriu, kad jis taptų moderniausių idėjų ir metodų demonstracija. Bet nepamiršk, kad virtuvėje, be kita ko, turi įsipaišyti ir mano 1956 metų gamybos šaldytuvas "Minsk".

Būtinai pakalbėk su visais mūsų vaikais ir kitais giminaičiais, kad būtum ramus, jog kuri visai šeimai tinkamą namą. Mano uošvė turi ypač svarią nuomonę koks turėtų būti namas, nes ji apsilanko pas mus mažiausiai kartą per metus.

Būtinai visą tai įvertink ir priimk teisingą sprendimą. Aš, žinoma, pasilieku teisę jį be kada pakeisti.

Kol kas manęs savo laiškais netrukdyk. Tavo darbas yra sukurti bendrą namo planą, bendrą vaizdą. Pavyzdžiui, dabar ne laikas rinktis kilimo spalvą. Bet atsimink: mano žmonai patinka žydra.

Kol kas dar neieškok, kas statys namą. Pagrindinė tavo užduotis — sukurti detalius planus ir specifikacijas. Bet jau kai aš tuos planus patvirtinsiu, būk malonus — aš tikiuosi, kad namas bus gatavas per 48 valandas.

Nors kol kas namą kuri specialiai man, nepamiršk, kad anksčiau ar vėliau aš jį parduosiu, taigi jis turi patikti plačiam potencialių pirkėjų ratui.

Prieš užbaigdamas projektą įsitikink, kad kaimynams patiks mano namas. Patariu tau nuvažiuoti ir pažiūrėti į mano kaimyno pernai statytą namą — mums jis labai patinka. Jo būste yra daug dalykų, kurie tiktų ir mums, ypač 25 metrų plaukimo baseinas. Manau, kad pasistengęs tu gali tokį įkomponuoti ir į mūsų būstą taip, kad tai nekeistų galutinės kainos.

Prašau paruošti visus projekto planus. Nebūtina dabar visko suplanuoti realiai, nes juos panaudosim tik ieškodami rangovų, bet perspėju, kad atsakysi, jei dėl vėlesnių projekto pakeitimų kils statybų kaina.

Tau turėtų siaubingai patikti dirbti su tokiu įdomiu projektu kaip šis! Galimybė panaudoti moderniausias technologijas ir medžiagas ir tokia kūrybos laisvė — pasitaiko nedažnai.

Paskubėk, nekantrauju pamatyti gatavas idėjas ir planus.

PS: Mano žmona ką tik pasakė, kad ji nesutinka su daugeliu nurodymų išsakytų šiame laiške. Tu, kaip architektas privalai išspręsti šiuos prieštaravimus. Anksčiau esu bandęs tai padaryti, bet man nepavyko. Jei ir tau nepavyks — aš ieškosiu kito architekto.

PPS: O gal man reikia visai ne namo, o kemperio? Pranešk kuo greičiau, ar taip yra iš tiesų.

10 thoughts on “Jei architektai dirbtų kaip web dizaineriai”

  1. Va delto as dievinu uzsakovus, kurie pasitiki manim ir duoda man beveik visiska laisve…

Comments are closed.